До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп. 165.1.2 та 165.1.41 ПКУ), відповідно до пп. 164.2.8 ПКУ.

Під терміном "пасивні доходи" для цілей розд. IV ПКУ розуміється, зокрема, доходи, отримані у вигляді дивідендів.

Об'єктом оподаткування резидента є іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України, де фізособа виступає платником ПДФО.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ПКУ, пп. 170.11.1 якого визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов'язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію.

Таким чином, до загального річного оподатковуваного доходу фізособи - резидента не включаються нараховані, але не виплачені, суми дивідендів з іноземним джерелом походження.

 

Як скласти й коли подати  декларацію про доходи фізособі за 2018 рік читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»