До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума заборгованості платника податку за укладеним ним ЦПД, за якою минув строк позовної давності та яка перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, крім сум податкової заборгованості, за якими минув строк позовної давності згідно з розд. II ПКУ, що встановлює порядок стягнення заборгованості з податків, зборів і погашення податкового боргу. Про це передусім відзначено у роз’яснені з категорії 103.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

Слід знати що згідно з Довідником ознак доходів, інші доходи, які згідно з ПКУ не включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, відображаються у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ під ознакою доходу "194".

Отже, юридична особа у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображає суму списаної на користь фізичної особи заборгованості, за якою минув строк позовної давності та розмір якої не перевищує суму, що становить 50% місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, під ознакою доходу "194" як виплата інших доходів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»