Постанова "Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств" від 30.01.2019 р. була опублікована 26 лютого 2019 року, тим самим одночасно набрала чинності.

Новими змінами передбачено:

  • надавати часткову компенсацію членам фермерського господарства (далі - ФГ) відповідно до сплаченого ЄСВ;
  • надавати фінансову підтримку новостворених ФГ  у період їх становлення з розрахунку на 1 га;
  • розширити перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки;
  • розширити напрями діяльності кооперативів, зокрема, до молочарських та ягідних додати овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.

Тим самим, відтепер фінпідтримка надається:

1) ФГ, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн  грн, у власності та/або користуванні якого перебувають землі с/г призначення;

зареєстрованому в поточному році ФГ, у власності та/або користуванні якого перебувають землі с/г призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки);

2) сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу:

молочарського, м'ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше ФГ, а інші - фізособи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі с/г призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше ФГ, а інші - фізособи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 га земель с/г призначення.

Зазначені ФГ та сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи є одержувачами фінансової підтримки, передбаченої Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств від 7 лютого 2018 р. № 106.

 

Про часткову компенсацію вартості сільгосптехніки, як її отримати  й обліковувати читайте тут.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»