Якщо платником ПДВ на дату виникнення податкових зобов’язань за операцією з постачання товарів/послуг складено податкову накладну, яка не відповідає первинним документам, зокрема, не зазначено окрему товарну позицію, у зв’язку з чим загальний обсяг постачання за операцією, зазначений в такій податковій накладній, не відповідає первинним документам, оформленим за такою операцією, то платник податку додатково складає нову податкову накладну з урахуванням таких особливостей:

  • у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов’язань продавця;
  • у розділі Б відображається інформація щодо окремої товарної позиції, яка не була зазначена в попередній податковій накладній (номенклатура, ціна, кількість, обсяг, сума ПДВ та інші показники за такою товарною позицією).

Якщо така податкова накладна буде зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, визначеного п. 201.10 ПКУ, до платника податку застосовуються штрафні санкції згідно з п. 1201.1 ПКУ.

Див. роз’яснення ДФС у категорії 101.15 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»