Для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, визначено граничний строк реєстрації в ЄРПН — до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Так, відповідні податкові накладні платник ПДВ направив на реєстрацію в ЄРПН 15.01.2019. Утім тоді були технічні проблеми, пов’язані з перенавантаженням серверів ДФС, і в той день платник ПДВ не отримав квитанції про реєстрацію відповідних податкових накладних. Тож платник ПДВ повторно направив на реєстрацію такі податкові накладні. 16.01.2019 прийшла квитанція про реєстрацію податкових накладних, що надсилалися першими.

Відповідно, і податкові накладні, що надсилалися на реєстрацію першими, і податкові накладні, які направлялися на реєстрацію повторно, зареєстровані в ЄРПН з порушенням граничних строків, установлених ПКУ.

Чи будуть застосовуватися штрафи, передбачені ст. 1201 ПКУ, до повторно надісланих податкових накладних (тобто, зайво складених)?

Пунктом 1201.1 ПКУ визначено, що порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеною на постачання товарів/послуг для операцій: які звільненні від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника ПДВ, відповідального за реєстрацію, штрафу в розмірі 10% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, — у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.

При цьому ст. 1201 ПКУ не визначено виключень щодо застосування штрафних санкцій за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, крім зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН згідно з п. 201.16 ПКУ, та випадків, визначених пп. 42 підрозділу 10 р. ХХ ПКУ.

Таке зазначила ДФСУ в ІПК від 22.02.2019 р. № 678/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.

Отже, платника ПДВ штрафуватимуть і по повторно надісланим на реєстрацію податковим накладним.

Проте це не єдина ІПК із запитом платника щодо проблем із своєчасність реєстрації ПН/РК в ЄРПН 15 січня, коли безпосередньо ДФС констатувалися перебої в роботі ЄРПН.

В ІПК ДФС від 20.02.2019 р. № 639/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці вказують: щодо повідомлення прес-служби ДФС від 15.01.2019 стосовно  перенавантаження серверу ДФС, то таке перенавантаження вплинуло лише на обробку запитів щодо отримання відомостей з ЄРПН, та не вплинуло на прийом ПН/РК та на роботу ЄРПН, про що і було чітко зазначено в повідомленні. При цьому додавши, що РК до ПН не були зареєстровані через помилки платника, а не внаслідок некоректної роботи серверу ДФС.

Схожу відповідь можна знайти і у листі ДФС від 31.01.2019 р. № 5111/6/99-99-03-07-02-15, який адресований одній із громадських спілок, що підняла цю проблему.

 

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»