Товариство, що обладнало акцизний склад витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками, надає послуги зі зберігання пального у резервуарах, які належать йому на праві власності (приймає пальне на зберігання та видає його зі зберігання замовнику). Зазначене Товариство звернулось до контролерів за роз’ясненнями, хто в даному випадку складає акцизну накладну - розпорядник акцизного складу (Товариство) чи замовник.

Фахівці ДФСУ в ІПК від 21.02.2019 р. №  645/6/99-99-12-01-02-15/ІПК роз’яснили, що у зазначеному випадку замовник при передачі пального з акцизного складу/акцизного складу пересувного на акцизний склад Товариства для зберігання, а також Товариство при видачі пального зі зберігання замовнику здійснюють операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального. Зазначені операції належать до операцій з реалізації пального в розумінні пп. 14.1.212 ПКУ.

Отже, і замовник, і Товариство при здійсненні операцій з реалізації (фізичної передачі, відпуску, відвантаження) пального складають акцизні накладні в двох примірниках по кожній операції та реєструють їх в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи (п. 231.1 ПКУ) та термінів, встановлених п. 231.6 ПКУ.

 

Суб’єктам господарювання, що здійснюють операції з пальним, цікавим може бути матеріал «Акцизний податок, адміністрування реалізації пального та спирту етилового» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»