Фахівці ГУ ДФС у Черкаській області нагадали, що ФОП на загальній системі, які подали декларацію до 11.02.2019, в якій визначили свої податкові зобов’язання з ПДФО і військового збору, зобов’язані були їх сплатити до 21.02.2019 включно:

  • ПДФО за кодом бюджетної класифікації «11010500» – «податок на доходи фізичних осіб, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування»;
  • військовий збір за кодом бюджетної класифікації «11011001» – «військовий збір, що сплачується за результатами декларування».

Водночас контролери роз’яснили, як бути платникам, які перерахували військовий збір за іншим кодом.

Так, п. 43.6 ПКУ визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані. Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ПКУ). Заява подається у довільній формі. В заяві обов’язково зазначається напрям перерахування коштів, як це передбачено п. 43.4 ПКУ.

Отже, у разі сплати ФОП, який подав декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік, визначених у такій декларації зобов’язань з військового збору не за кодом бюджетної класифікації «11011001», для правильного зарахування цього збору такому платнику слід звернутися до ДФС за місцем обліку з відповідною заявою та обов’язково зазначити напрям перерахування коштів.

 

Платникам, які помилилися із кодом бюджетної класифікації при сплати податків, цікавим може бути матеріал  «Помилка в платіжці із кодом доходів бюджету ≠ несвоєчасність сплати податку» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»