В уряді повідомили, що перші виплати субсидій «живими» грошима отримувачам субсидій надійдуть 12 березня. Кошти перерахують через переказ Ощадбанку «Швидка копійка».

Для того, щоб отримати переказ, потрібно звернутись до будь-якого відділення Ощадбанку з паспортом та ідентифікаційним кодом.

У той же час  зазначають, що пенсіонери отримають суму нарахованої субсидії в день отримання пенсії (з 4 по 25 березня) на наявні пенсійні картки, або готівкою через поштові відділення, або листоношою «Укрпошти» додому.

Віце-прем'єр-міністр вважає, що монетизація субсидій стимулюватиме українців до енергоефективності та економії ресурсів.

«Три роки субсидії, які надходили у вигляді клірингових розрахунків, не стимулювали українців до зменшення енергоспоживання і впровадження енергоефективних заходів. Віртуальні кошти держава сплачувала за незрозумілі обсяги і відповідно неякісні комунальні послуги, що постачались компаніями-монополістами (водоканалами, ТКЕ, облгазами). Чому важлива субсидія «живими» коштами? Це можливість для людей навчитись управляти послугами і своїм споживанням, а також отримати «живі» кошти від держави на сплату комунальних послуг. У той же час зекономлені кошти, які залишаться після оплати комуналки, люди зможуть використати на свій розсуд», – каже урядовець.

В уряді також нагадали, що для отримання монетизованих субсидій додаткових заяв і довідок надавати не потрібно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»