Після закінчення строку оренди орендодавець укладає новий договір оренди з тим самим орендарем того ж приміщення і на тих самих умовах, орендар продовжує використовувати орендоване приміщення для здійснення господарської діяльності. При цьому відповідно до умов договору оренди по закінченню строку оренди приміщення передається за актом приймання-передачі, за яким поліпшення об’єкту оренди не передаються. Поліпшення об’єкта оренди використовуватимуться за новим договором оренди.

Чи будуть на такі поліпшення нараховуватися податкові зобов’язання з ПДВ у разі укладання нового договору оренди на відповідне приміщення?

За словами податківців, якщо після закінчення дії договору оренди поліпшення, які здійснені орендарем, орендодавцю не передаються, а продовжують використовуватися орендарем у рамках нового договору оренди, то у такому випадку не виникає підстав для нарахування орендарем податкових зобов’язань з ПДВ.

Див. ІПК ДФСУ від 19.02.2019 р. № 605/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про облікові наслідки повернення орендованого майна разом з поліпшеннями читайте в таких матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»