На офіційному сайті СПО професійних спілок України розміщено доопрацьований проект постанови КМУ "Про проведення індексації пенсій у 2019 р."

Цим проектом планують установити, що у 2019 р. перерахунок пенсій згідно із Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який застосовується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.

Також установити одноразову індексацію пенсій особам, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого на 1 січня 2019 р. та збільшеного на коефіцієнт індексу споживчих цін 1,61 обчисленого Держстатом за 2015 – 2016 роки.

Виплата одноразової індексації проводиться рівними частинами у березні та квітні 2019 р. Фінансування виплат, здійснюється за рахунок коштів держбюджету.

 

Чи зменшувати фінрезультат до оподаткування податком на прибуток на суму використання створених забезпечень (резервів) для витрат на разові виплати у разі виходу на пенсію, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»