Податківці повідомляють про те, що спрощена система оподаткування для ФОП – платників ЄП регулюється гл. 1 розд. ХІV ПКУ.

Пунктом 291.4 ПКУ встановлені умови перебування ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, у відповідних групах платників ЄП.

Слід зазначити, що п.п. 9 п.п. 298.2.3 ПКУ визначено, що платники ЄП зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у п.п. 1 або 2 п. 291.4 ПКУ відповідно, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.

Отже, якщо ФОП – платником ЄП другої групи здійснюється господарська діяльність з надання послуг платникам ЄП, то незалежно від дати надходження коштів за надані послуги, порушень умов перебування на другій групі у платника ЄП не виникає.

При цьому здійснення ФОП платником ЄП господарської операції підтверджується наявністю первинних документів. Однак якщо контролюючі органи виявляють порушення під час здійснення контрольно-перевірочних заходів, то платника податків, з урахуванням положень норм податкового законодавства, притягують до відповідальності.

 

Про правила заповнення декларації фізособи-єдинника, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»