У зв’язку з невиконанням робіт платник ПДВ повернув суму авансового платежу особі, яка є правонаступником платника з яким було укладено договір про виконання робіт. Чи можна у цьому випадку зареєструвати розрахунок коригування до відповідної податкової накладної? Та чи не доведеться зареєструвати податкову накладну правонаступнику?

З урахуванням норм п. 185.1, п. 187.1, п.п. 198.1, 198.2, 198.3, п.п. 201.1, 201.7 та 201.10 ПКУ податкова накладна за операцією з постачання товарів/послуг повинна складатися і реєструватися в ЄРПН особою, яка здійснює постачання таких товарів/послуг, на особу, якій здійснюється постачання товарів/послуг, та лише за умови, що така господарська операція мала місце або було здійснено перерахування авансу в рахунок оплати вартості товарів/послуг, постачання яких буде здійснено у майбутніх звітних (податкових) періодах.

Отже, оскільки повернення авансового платежу здійснюється не тій особі, від якої були отримані грошові кошти, підстави для складання розрахунку коригування з метою зменшення податкових зобов’язань відсутні.

Крім того, оскільки в результаті повернення авансового платежу правонаступнику контрагента, не передбачається здійснення операцій з постачання ним товарів/послуг, підстави для складання податкової накладної таким правонаступником на дату отримання зазначених грошових коштів також відсутні.

Див. ІПК ДФСУ від 19.02.2019 р. № 610/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»