ДФС у Дніпропетровській області інформує, що нормами ч. 5 ст. 8 Закону № 2464-VI  визначено, що ЄСВ для всіх платників ЄСВ (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22%

Відповідно до п. 13 част. 5 ст. 8 Закону № 2464 ЄСВ для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41% визначеної п. 1 част.1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ для працюючих осіб з інвалідністю.

Для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, ЄСВ встановлюється відповідно до Закону № 2464 у розмірі 8,41% суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону № 108/95-ВР, суми оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих осіб з інвалідністю (п. 6 розд. ІІІ Інструкції № 449).

Отже, при виплаті працівнику – особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором слід застосоввати ставку ЄСВ у розмірі 22%.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»