У разі проведення інвентаризації за судовим рішенням або на підставі належним чином оформленого документа органу, який відповідно до закону має право вимагати проведення такої інвентаризації, посадові особи відповідного органу (за їх згодою) можуть бути присутні при проведенні інвентаризації.

Верховний суд вважає, що зі змісту наведеної норми Положення № 879 вбачається, що присутність посадових осіб органу, який оформив вимогу про проведення інвентаризації, не є обов'язковою.

При цьому, якщо розглядати цю норму у контексті застосування положень ПКУ, то можна дійти висновку, що належною підставою для застосування арешту майна відповідно до пп. 94.2.8 ПКУ є відмова платника податків взагалі від проведення інвентаризації, а не відмова від її проведення у присутності посадових осіб контролюючого органу.

Зважаючи на це, суд не бачить підстав для застосування умовного адміністративного арешту майна в зв'язку із відмовою платника допускати податківців до самого процесу проведення інвентаризації.

Постанова ВС/КС від 13.02.2019 р. у справі  № 820/817/17.

 

Чи можуть контролери перевіряти період, із граничної дати якого минуло 1095 днів? Чи можна відтермінувати перевірки та за яких обставин? На ці та інші питання відповідаємо у статті: «Податкові перевірки: види та строки здійснення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»