Фахівці ДФСУ надали роз’яснення щодо особливостей визначення податкових зобов’язань з ПДВ при поверненні об’єкта оренди з поліпшенням (ІПК від 13.02.2019 р. № 521/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).

Так, якщо платником — орендарем понесено витрати на поліпшення об’єкта оренди та такі витрати не компенсовано орендодавцем, то при поверненні об’єкта оренди таке поліпшення вважається безоплатно наданою послугою, яка підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою, виходячи з ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

Якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендодавцем орендарю компенсацій витрат орендаря на поліпшення об’єкта оренди, то суми коштів, сплачених (відшкодованих, компенсованих) за такими договорами, є окремою операцією з надання послуги з поліпшення основних фондів, що розглядається як окремий об’єкт оподаткування та підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою. При цьому база оподаткування ПДВ при поверненні об’єкта оренди визначається виходячи з ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

 

Завважимо, що існує альтернативна точка зору щодо визначення бази оподаткування ПДВ при поверненні «поліпшеного» об’єкта оренди. Більше про це – у матеріалі «Повертаємо орендований об’єкт із ремонтом: чи потрібно нараховувати ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

 Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»