Офіс ВПП ДФС нагадує, що листом Мінфіну від 01.02.2019 р. № 11420-08-63/2874, роз’яснено правомірність віднесення виплати (нарахування) заробітної плати фізособам-нерезидентам до операцій, які підпадають під визначення контрольованих.

Об’єктом оподаткування для цілей податку на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до Н(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень цього ПКУ, відповідно до пп. 134.1. ПКУ.

Господарські операції передбачені пп. 39.2.1.1 - 39.2.1.3 і 39.2.1. ПКУ визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:

- річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухобліку, перевищує 150 млн. грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;

- обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухобліку, перевищує 10 млн. грн (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.

Таким чином, якщо одночасно виконуються вищевказані умови, операції з виплати (нарахування) зарплати фізособам - нерезидентам можуть вважатися контрольованими для цілей ст. 39 ПКУ, а отже відповідно до пп. 39.4.2 ПКУ по таких операціях необхідно подавати звіт про контрольовані операції.

 

Про новації  контрольованих операціях в 2019 році читайте тут.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»