За зобов’язаннями екологічного податку за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників екоподатку, в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря за даними форми статистичної звітності 2-ТП (повітря) за 2018 рік, копія якої подається до органу ДФС за місцезнаходженням стаціонарного джерела викидів, перевищує 500 тонн. Відповідне роз’яснення було надане фахівцями ДФСУ у листі від 16.01.2019 р. № 1422/7/99-99-12-03-04-17.

Водночас у роз’ясненні з категорії 120.05 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua) контролери уточнили: платники екологічного податку, які складають статистичну звітність 2-ТП (повітря) та подають її до відповідного територіального органу Державної служби статистики України, у разі здійснення викидів забруднюючих речовин (в тому числі двоокису вуглецю) в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення вперше подають копію статзвітності 2-ТП (повітря) до контролюючого органу ДФС разом з податковою декларацією екологічного податку за IV квартал 2018 року.

Водночас застосування штрафних санкцій за неподання або несвоєчасне подання (разом з податковою декларацією екологічного податку) до контролюючого органу копії статистичної звітності 2-ТП (повітря) (річна) нормами ПКУ не передбачено.

 

Нагадуємо, що звітувати з екоподатку можна за допомогою онлайн-сервісу звітності Liga:REPORT.

Річна звітність без турбот!

Знижка - 60% на онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб.

Неплатникам ПДВ - 581 грн/рік

Платникам ПДВ - 845 грн/рік

ФОП - 337 грн на рік

Деталі акції

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»