Підприємство – платник ПДВ змінило свою організаційно-правову форму з публічного акціонерного товариства на акціонерне товариство. Відповідно, змінилася його назва в Єдиному державному реєстрі.

У разі зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера, та/або найменування (прізвища, імені, по батькові), та/або місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, і якщо зміни не пов’язані із припиненням платника ПДВ, проводиться перереєстрація платника ПДВ (п. 4.1 р. IV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1130, даліПоложення № 1130).

Коли саме починати зазначати нове найменування платника ПДВ: після реєстрації нової назви в Єдиному державному реєстрі чи після перереєстрації платником ПДВ?

Від дня внесення даних щодо нового найменування юридичної особи у Єдиний державний реєстр і до дня перереєстрації платника ПДВ, здійсненої в порядку, запровадженому Положенням № 1130, у зв’язку зі зміною найменування, такий платник ПДВ при складанні податкових накладних/розрахунків коригування повинен зазначати одночасно як старе, так і нове найменування. З дати перереєстрації тільки нове.

Згідно даних Єдиного державного реєстру повна назва платника податків з 28.12.2018 — Акціонерне товариство «...». Дата перереєстрації платника ПДВ — 02.01.2019.

Тобто в податкових накладних/розрахунках коригування, складених у період з 28.12.2018 по 01.01.2019, слід зазначати одночасно назви підприємства: Публічне акціонерне товариство «...» та Акціонерне товариство «...».

В податкових накладних/розрахунках коригування, складених у період з 16.12.2018 по 27.12.2018, слід зазначати назву підприємства: Публічне акціонерне товариство «...».

Тобто по господарським операціям, які відбулися у період з 16.12.2018 по 27.12.2018, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється до 15.01.2019 (ст. 201 ПКУ), використовуючи у податкових накладних/розрахунках коригування назву підприємства: Публічне акціонерне товариство «...».

По господарським операціям, які відбулися у період з 28.12.2018 по 31.12.2018, реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування здійснюється до 15.01.2019 (ст. 201 ПКУ), використовуючи у податкових накладних/розрахунках коригування одночасно назви підприємства: Публічне акціонерне товариство «...» та Акціонерне товариство «...».

Див. ІПК Офісу великих платників ДФС від 08.02.2019 р. № 453/ІПК/28-10-27-01-11.

 

Більше про порядок складання і реєстрації податкових накладних і розрахунків коригування до них ми читайте в рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Податкова накладна».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»