Фахівці ДФСУ надали деякі практичні роз’яснення щодо уточнення податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне водокористування (ІПК від 08.02.2019 р. №  461/6/99-99-12-02-03-15/ІПК).

Так, за умовами запиту підприємство при декларуванні податкових зобов’язань з рентної плати за 1-3 квартали 2018 року помилково застосовувало коефіцієнт «03» до всього загального об'єкту оподаткування рентною платою (у т.ч. для обсягів води, які постачаються підприємством населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб). Нині підприємство бажає зменшити суму податкових зобов’язань за обсяги води, постаченої населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб.

У відповідь контролери повідомили, зокрема, наступне.

Враховуючи, що підприємство при декларуванні податкових зобов’язань з рентної плати за 1-3 квартали 2018 року застосовувало коефіцієнт «03» до всього загального об'єкту оподаткування рентною платою, воно має право при визначенні податкових зобов’язань з рентної плати у складі декларації за 4 квартал 2018 року (граничний термін подання її минув, однак враховуємо, що ІПК датована 08.02.2019 р.) подати 3 уточнюючі додатки 5 до Декларації за 1, 2, 3 квартали 2018 року, у яких у рядку 14 відобразити податкове зобов’язання, обчислене від частини об'єкта оподаткування, яка використовувалася підприємством у відповідному періоді на власні технологічні потреби.

Відповідно, у рядку 8 додатка 5 до Декларації зазначається об’єкт оподаткування з додатку 5 до Декларації за період, що уточнюється, зменшений на обсяги води, які постачені підприємством населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб, а також юридичним особам та фізичним особаМ-підприємцям.

Додатково, у складі Декларації за 4 квартал 2018 року подаються по 2 звітних додатка 5 за кожний відповідний минулий податковий період 2018 року, в яких відображаються податкові зобов'язання за обсяги води, які:

1) постачені підприємством населенню для задоволення його питних і санітарно-гігієнічних потреб із коефіцієнтом «0»;

2) постачені підприємством юридичним особам та фізичним особам-підприємцям із коефіцієнтом «1».

Водночас підприємство може уточнити податкові зобов'язання з рентної плати і шляхом подання окремих уточнюючих Декларацій за кожний з минулих податкових періодів 2018 року.

У цьому випадку кількість додатків 5 кожної з уточнюючих податкових Декларацій, як і кількість додатків 5 звітної податкової Декларації за 4 квартал 2018 року, повинна відповідати кількості складових частин загального об’єкта оподаткування, визначених у залежності від напрямків використання (постачання) води.

 

Платникам рентної плати за спеціальне водокористування, що здійснюють діяльність у сфері надання комунальних послуг, цікавим може бути матеріал «Як житлово-комунальні підприємства сплачують рентну плату за спеціальне водокористування» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»