Платники екологічного податку сплачують у 2019 році (у т. ч. за IV квартал 2018 року) суми екологічного податку, що справляється за викиди, крім викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря, скиди забруднюючих речовин та розміщення відходів до місцевих бюджетів, відкритих в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, на коди бюджетної класифікації:

  • 19010100 - екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю);
  • 19010200 - надходження від скидів забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;
  • 19010300 - надходження від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах, крім розміщення окремих видів відходів як вторинної сировини;
  • 19011000 - екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

Про це йдеться у роз’яснені з категорії 120.05 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

Екологічний податок, який справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та/або тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензій строк, сплачується платниками екологічного податку до державного бюджету на код бюджетної класифікації - 19010400.

Органи, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, забезпечують розподіл зарахованих коштів на вищевказані коди бюджетної класифікації у співвідношенні, визначеному  БКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»