ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що не можуть бути платниками єдиного податку І - ІІІ груп суб’єкти господарювання (юрособи  та ФОП), які здійснюють, зокрема видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення, відповідно абз.5 п.п. 291.5.1 ПКУ.

Слід зауважити, що вищезазначена норма ПКУ не передбачає винятку для здійснення видобутку корисних копалин, який не пов’язаний з отриманням доходу (для забезпечення власних потреб: використання для опалення, використання води, інше).

Оскільки корисні копалини – природні мінутворення органічного і неорганічного походження у надрах, у т. ч. будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки (п.п. 14.1. ПКУ).

Добування корисних копалин це – сукупність технологічних операцій з вилучення, у тому числі з покладів дна водойм, та переміщення, у тому числі тимчасове зберігання, на поверхню частини надр (гірничих порід, рудної сировини тощо), що вміщує корисні копалини (п.п. 14.1.51 ПКУ).

Отже, якщо підприємство здійснює видобуток корисних копалин, у т. ч. за відсутності економічної вигоди (для забезпечення власних потреб), то така особа не може бути платником єдиного податку.

 

Про зміни, які очікують на єдинників у 2019 році читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»