Головне управління ДФС у Запорізькій області повідомляє про те, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄВ у розмірі 22% на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2019 р. – 918, 06 грн.).

Особи, які провадять незалежну професійну діяльність, самі за себе формують та подають до фіскальних органів Звіт один раз на рік до 01 травня року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом для таких осіб є календарний рік. Звіт подається за формою № Д5 із зазначенням типу форми "початкова".

Вище зазначені особи, зобов'язані подавати самі за себе Звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність.

Подати Звіт за формою № Д5 вчасно та швидко можна в онлайн-сервісі Liga:REPORT.

Швидкий та зручний онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб зі знижкою 60%.

Тут є все для подання річної звітності до усіх держорганів!

Деталі акції

 

Хто та в які строки має подавати підприємницький Звіт із ЄСВ, на які нюанси слід зважати під час його заповнення, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»