Орендар – платник ПДВ сплатив орендну плату за землю. Такі витрати йому компенсує новий власник нерухомості, яка розташована на земельній ділянці. При цьому стосовно цієї земельної ділянки не було переоформлено на нового власника договір оренди земельної ділянки з уповноваженим органом державної влади та/або органом місцевого самоврядування.

Чи буде у цьому випадку об’єкт оподаткування ПДВ?

Враховуючи положення ПКУ, отримання платником ПДВ компенсації понесених ним витрат зі сплати орендної плати за землю державної або комунальної власності від нового власника нерухомості, що розташована на земельній ділянці, стосовно якої не переоформлено договір оренди з уповноваженим органом державної влади та/або органом місцевого самоврядування (до дати підписання договору оренди земельної ділянки такого уповноваженого органу безпосередньо з новим власником нерухомості), не є оплатою вартості послуг для цілей оподаткування ПДВ.

Таким чином, отримання коштів платником податку від нового власника нерухомості як компенсації понесених витрат зі сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, на якій розташована така нерухомість, не є об’єктом оподаткування.

Див. ІПК ДФСУ від 08.02.2019 р. № 440/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Про визначення об’єкта оподаткування ПДВ читайте у рубриці «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Об’єкти обкладання ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»