Платники плати за землю – юрособи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік. Річна сума податку розбивається  рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка  про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі, відповідно до п. 286.2 ПКУ.

При цьому, платник плати  за землю має право подавати щомісяця звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов'язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Зверніть увагу!

Податкове зобов’язання, визначене у декларації, сплачується рівними частками  щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

 

Зауважимо, що в поточному році для складання річної звітності платники застосовують знайому їм форму податкової декларації з плати за землю, затверджену наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. № 560. Тож тим платникам, які звітуватимуть не вперше, залишається лиш пригадати вже знайомі правила заповнення Декларації. Детальніше про це читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»