Застосування для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, режиму роботи з підсумованим обліком, є недоцільним.

Так уважає Мінсоцполітики, про що вказано у листі від 20.12.2018 р. № 313/0/206-18.

Пояснює це міністерство тим, що робота з підсумованим обліком робочого часу, як правило, передбачає надурочні години і запроваджується згідно зі ст. 61 КЗпП на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для цієї категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

При підсумованому обліку робочого часу робота працівників регулюється графіками роботи (змінності), які розробляються таким чином, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

При цьому неповний робочий час встановлюється шляхом зменшення тривалості щоденної роботи, кількості днів роботи протягом тижня або одночасного зменшення кількості годин роботи протягом дня і кількості робочих днів впродовж тижня. Оплата праці при цьому здійснюється пропорційно до відпрацьованого працівником часу.

Проте відмітимо, що Мінсоцполітики не враховує той момент, що підсумований облік робочого часу дозволяє навіть особі, яка працює неповний робочий час, виконувати роботу за графіком змінності, а значить не працювати щодня однакову тривалість робочого часу. Також в такому разі не йтиметься про подвійну оплату надурочних годин, якщо робота виконується в межах повної тривалості робочого часу.

 

У чому особливості та який порядок уведення на підприємстві неповного робочого часу, а також ознайомимося з нюансами надання відпусток, табелювання працівників, розрахунку лікарняних і декретних за таких умов допоможуть матеріали теми тижня «Неповний робочий час» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»