З огляду на те, що з 01.07.2019 р. визначення поняття «акцизний склад», закріплене у пп. 14.1.6 ПКУ, буде викладене у новій редакції, до ДФС звернулось підприємство з проханням роз’яснити, чи вважатиметься розпорядником акцизного складу з липня 2019 року.

У запиті підприємство поінформувало, що в процесі провадження своєї господарської діяльності використовує власні та орендовані автотранспортні засоби, для забезпечення заправлення яких пальним закуповує пальне та зберігає його на своїй території у декількох відокремлених та віддалених один від одного складах, з яких здійснюється заправлення цього автотранспорту. На вказаних складах пального підприємство не здійснює реалізацію та зберігання пального інших осіб. Водночас на таких складах у підприємства відсутні ємності для зберігання пального, які б за об’ємом перевищували 200 кубічних метрів кожна, і загальна місткість усіх таких ємностей, розташованих на усіх складах на території підприємства, також не перевищує 200 кубічних метрів. Обсяг пального, що протягом календарного року закуповує підприємство для власних потреб, для кожного окремого з вищевказаних складів складає менше, ніж 1000 кубічних метрів, а загальний об’єм пального, що закуповується в цілому протягом календарного року, складає більш, ніж 1000 кубічних метрів.

Розглянувши отриманий запит контролери в ІПК від 06.02.2019 р. № 415/6/99-99-12-01-02-15/ІПК поінформували, що враховуючи зміст п. 14.1.6 ПКУ у редакції від 01.07.2019 р., та той факт, що підприємство отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що перевищують 1000 кубічних метрів, місця зберігання пального підприємства з 01.07.2019 підпадатимуть під визначення «акцизний склад», а підприємство вважатиметься розпорядником акцизного складу.

 

Про зміни в частині адміністрування акцизного податку, що були внесені до ПКУ з 01.01.2019, можна почитати в матеріалі «Акцизний податок, адміністрування реалізації пального та спирту етилового» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»