На офіційному веб-порталі ВРУ розміщено проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження місцевого збору за місця розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності».

Законопроектом пропонується внести такі зміни і доповнення до ПКУ:

  • включити до складу місцевих зборів новий збір за розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та передбачити, що питання встановлення такого збору вирішують місцеві ради (ст. 10);
  • запровадити місцевий збір за розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, визначити порядок його встановлення і справляння та сферу його застосування, передбачивши, що від сплати збору звільняються юридичні та фізособи, які розмістили тимчасову споруду для здійснення підприємницької діяльності на земельних ділянках, що належать їм на праві власності, або на наданих їм у користування земельних ділянках державної та комунальної власності (нова ст. 268-2);
  • встановити, що не підлягають оподаткуванню земельним податком земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розміщуються тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності згідно з державним паспортом розміщення такої тимчасової споруди та за які справляється збір за місця розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності (ст. 283).

 

Відповіді на актуальні питання щодо складання річної звітності підприємцями, знайдете в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»