Функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за ДФС обласного та центрального рівнів (пп. 191.1.1 та ст. 193 ПКУ).

Порядок проведення камеральних перевірок визначено, зокрема ст. 76 ПКУ.

Загалом же, основні правила такі:

  • перевірці підлягає вся звітність із ЄСВ суцільним порядком;
  • згода платника ЄСВ на перевірку та його присутність під час проведення перевірки не обов'язкова;
  • звітність, подана платниками ЄСВ, проходить арифметичний і логічний контроль;
  • перевірка даних, заявлених у звітності з ЄСВ, проводиться протягом 30 к. дн., що настають за останнім днем граничного строку подання такої звітності, а в разі отримання такої звітності після граничного строку подання – протягом 30 к. дн. із дати фактичного подання такої звітності;
  • перевірка дотримання законодавства з питань подання звітності та сплати ЄСВ призначається без дотримання строків давності (ч. 16 ст. 25 Закону № 2464);
  • в разі встановлення порушень за результатами перевірки складається акт у двох примірниках, і після реєстрації в ДФС вручається або надсилається для підписання протягом 3 робочих днів платнику (п. 86.2 ПКУ).

При цьому податківці відзначають, що камеральна перевірка дотримання законодавства з питань подання звітності та сплати ЄСВ призначається без дотримання строків давності. Хоча, якщо переглянути ч. 16 ст. 25 Закону № 2464, то там не йдеться про камеральні перевірки.

Див. роз'яснення з категорії 301.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua)

 

Чи можуть контролери перевіряти період, із граничної дати якого минуло 1095 днів? Чи можна відтермінувати перевірки та за яких обставин? На ці та інші питання відповідаємо у статті: «Податкові перевірки: види та строки здійснення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»