У разі перенесення останнього дня строку подання податкової декларації у зв’язку з вихідним або святковим днем, термін сплати податків і зборів не переноситься. На цьому наголосили фахівці ГУ ДФС у Запорізькій області.

Контролери підкреслили: платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації, без урахування перенесення термінів подання звітності.

Завважимо, що у категорії 135.04 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР" (zir.sfs.gov.ua) розміщене актуальне роз’яснення, в якому фахівці ДФСУ, посилаючись на постанову ВСУ від 09.06.2015 р. у справі №21-18а15, висловлюють іншу позицію (див. відповідь на питання «Чи переноситься термін сплати податків і зборів в т. ч. у зв’язку з перенесенням термінів подання податкових декларацій (вихідний, святковий день)?»): десятиденний строк для сплати податку слід рахувати від фактичної дати останнього дня подання декларації за відповідний період, крім сплати податкового зобов’язання з ПДВ.

 

З коментарем до постанови ВСУ від 09.06.2015 р. у справі №21-18а15 можна ознайомитися у матеріалі «Чи подовжується строк сплати податку на один день, якщо строк звітування перенесено через вихідний — судовий погляд» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»