На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики уже розглянуті урядові законопроекти:

  • про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про електронні довірчі послуги" (реєстр. № 8371 від 17.05.2018);
  • про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про електронні довірчі послуги" (реєстр. № 8372 від 17.05.2018).

Вказані законопроекти були розроблені з метою приведення Податкового та Митного кодексів України у відповідність до Закону України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 р. № 2155-VIII.

Зокрема, цими проектами забезпечується використання нового понятійного апарату, як то  «кваліфікована електронна довірча послуга», «кваліфікований надавач електронних послуг», «кваліфікаційний електронний підпис чи печатка», «кваліфікована електронна позначка часу», «кваліфікований сертифікат відкритих ключів» тощо.

Комітетом було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України урядовий законопроект № 8371 прийняти за основу та у цілому, як Закон України.

Натомість законопроект № 8372 рекомендували прийняти лише за основу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»