Прес-служба ДФС України повідомляє про те, що відповідно до інформаційних баз даних 130 тис. суб’єктів господарювання зареєстрували 308 тис. РРО та 292 тис. КОРО, через які проводяться розрахункові операції у сфері торгівлі та послуг.

Крім того, під постійною увагою підрозділів контролю за розрахунковими операціями ДФС перебувають більше 1,4 млн. ФОП платників ЄП.

Так, у 2018 році підрозділами контролю за готівковим обігом проведено 16,9 тис. перевірок. Порушення встановлені у 100% проведених перевірок.

За результатами проведених у 2018 році фактичних перевірок до суб’єктів господарювання застосовано 442,8 млн. грн штрафних (фінансових) санкцій та 494,8 млн. грн – за результатами документальних.

Завдяки застосуванню ризико-орієнтованого відбору суб’єктів господарювання до перевірок сума фінансових санкцій за їх результатами у 2018 році зросла більш ніж вдвічі, або на 549,9 млн. грн, з 387,8 млн. грн до 937,7 млн. грн.

Внаслідок посиленого контролю за сферою готівкових розрахунків та роз’яснювальної роботи обсяги торгівельної виручки, проведеної через РРО, збільшились у 2018 році в порівнянні з 2017 роком на 166,5 млрд. грн., або на 19%. А відтак і збільшуються обсяги до оподаткування податком на прибуток, ПДВ, акцизним податком.

ДФС впроваджено у тестовому режимі систему E-Receipt, яка розробляється службою в рамках реалізації експериментального проекту, розпочатого Мінфіном відповідно до постанови Кабміну щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій.

 

Чи варто суб’єктові ЗЕД хвилюватися стосовно впровадження нових правил та яка відповідальність загрожуватиме за їх ігнорування, дізнайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»