На офіційному сайті Мінфіну розміщено інформацію про те, що норми Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю, затверджені постановою № 751, містять положення щодо здійснення у пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, зокрема, санітарно-карантинного, екологічного, радіологічного контролей, контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон.

Однак Законом № 2530 внесено зміни до МКУ, якими передбачено, що у пунктах пропуску через державний кордон України заходи офіційного контролю проводяться в обсязі, необхідному для надання дозволу на пропуск товарів через митний кордон України для їх переміщення до пунктів призначення на території України чи до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України або випуску їх у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну.

Таким чином, перелік видів контролю, які у визначених законодавством випадках здійснюються у пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю, оновлено і приведено у відповідність до МКУ зі змінами, внесеними Законом № 2530 (виключено санітарно-карантинний, екологічний, радіологічний контролі, та контроль за переміщенням культурних цінностей через державний кордон).

Внесені зміни, дозволять привести норми Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю у відповідність до МКУ.

Це одна з чотирьох постанов Кабміну, які були внесенні Мінфіном на розгляд Уряду для приведення у відповідність положень актів Уряду у відповідність до Закону № 2530.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»