Управління Держпраці у Хмельницькій області поінформувало про проведення інспекційного відвідування на підставі листа ГУ ПФУ у Хмельницькій області, в якому йдеться про працівників, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року, а також роботодавців, у яких 30 і більше відсотків працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів.

Зокрема, за результатами відповідного інспекційного відвідування було оштрафовано роботодавця, у якого близько 30 осіб виконували виробничі завдання та операції із виготовлення консервної харчової продукції на підставі цивільно-правових договорів про надання послуг (виконання робіт), які неодноразово переукладалися. Інспектори Держпраці угледіли підміну трудових відносин цивільно-правовими, зокрема, у зв’язку з тим, що зміст наданих договорів передбачав матеріальну відповідальність сторін. Однак поняття матеріальної відповідальності передбачено та чітко визначено лише  нормами ст.ст. 130 – 138 КЗпП.

 

Особам, що залучають виконавців робіт/послуг на підставі ЦПД, корисним буде матеріал «Чи можна прописувати у ЦПД вимоги до охорони праці» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»