Прес-служба ДФС України повідомляє про те, що за результатами п’яти звітних періодів (2013-2017 роки) платниками податків подано 12,2 тис. звітів про здійснені контрольовані операції (КО). За підсумками 2017 звітного року було подано 2,1 тис. звітів на суму 1 564 млрд. грн. Звітність щодо КО за 2018 р. буде подана до 1 жовтня 2019 року.

Найбільша кількість платників податків, які здійснюють контрольовані операції, зареєстровані в Офісі ВПП – 37,4%, ГУ ДФС м. Києва – 23% платників та Київській області – 4,6%.

Найбільшими за обсягами є контрольовані операції з товарами – 64% та послугами – 21%.

За результатами перевірок донараховано податку на прибуток підприємств в сумі 632 млн. грн., зменшено від’ємне значення об'єкту оподаткування податком на прибуток на 5,3 млрд. грн., донараховано ПДВ - 13,7 млн. грн., нараховано пені – 69 млн. грн.

Типовими порушеннями принципу "витягнутої руки" є заниження бази оподаткування податком на прибуток підприємств у зв’язку із реалізацією/придбанням товарів, робіт та послуг нерезиденту - пов’язаній особі або нерезидентам, зареєстрованим в низькоподаткових юрисдикціях, за ціною, що є нижчою ніж ринкова. Наслідком цього є заниження бази оподаткування податком на прибуток.

Так, 874 підприємства добровільно збільшили свій оподатковуваний дохід або зменшили збитки щодо операцій 2013-2017 років більш як на 8,2 млрд. грн.

Тенденція 2017-2018 року свідчить про формування податкової дисципліни щодо своєчасності та повноти подання звітності з ТЦ.

Подати Звіт про контрольовані операції вчасно та швидко можна в онлайн-сервісі Liga:REPORT.

Швидкий та зручний онлайн-сервіс звітності Liga:REPORT для юридичних осіб зі знижкою 60%.

Тут є все для подання річної звітності до усіх держорганів!

Деталі акції

 

Розглянути детальніше новації, які привніс Закон № 2628 щодо контрольованих операцій, можна в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»