Спеціалісти ГУ ДФС у Черкаській області надали оглядову консультацію з питань неправильного заповнення та подання звіту з ЄСВ та його наслідків.

Так, одне з питань стосувалося подання пільговиком (підприємцем, якого звільнено від обов’язку подання звітності з ЄСВ) звіту з ЄСВ, в якому визначені зобов’язання з внеску.

Пільговики можуть за бажанням бути платниками ЄСВ і самостійно визначити для себе базу нарахування ЄСВ – не більше максимальної та сплачувати внесок у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску. Такі платники подають звіт з ЄСВ самі за себе по строку 11 лютого і несуть як і інші страхувальники відповідальність за правильність та достовірність заповнення Звіту.

Отже, суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску ФОП, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягають сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.

У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного у поданому звіті зобов’язання такі особи несуть відповідальність, як і інші страхувальники. Тож підприємець - пільговик, який подав звіт з визначеними зобов’язаннями із внеску, зобов’язаний сплатити визначені ним у звіті суми внеску разом із 20% штрафу і 0,1% пені за кожний день прострочення платежу. Також за несвоєчасну сплату внеску застосовується адміністративний штраф.

Згідно норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пільговики можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»