Після подання податкової звітності, дані, зазначені у декларації, перевіряються податковим органом протягом 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання звітності. Відсутність складеного контролерами акту після спливу строку, відведеного для проведення камеральної перевірки, свідчить про відсутність порушення.

Такого висновку дійшов ВС/КАС у постанові від 05.02.2019 р. у справі № 824/51/16-а та водночас завважив: проведення повторної камеральної перевірки ПКУ не передбачено.

Також суд роз’яснив: протиправність проведення камеральної перевірки, висновки якої покладені в основу прийняття податкового повідомлення-рішення, обумовлює безпідставність визначення податкового правопорушення і, як наслідок цього, безпідставність застосування штрафу.

 

Пригадати види перевірок, які можуть проводити контролюючі органи, можна, ознайомившись із матеріалом «Податкові перевірки: види та строки здійснення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»