У разі якщо платник податку самостійно виявляє помилки у раніше поданій ним декларації, він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої декларації за формою, встановленою на дату подання уточнюючого розрахунку. При цьому у разі виправлення помилок у рядках поданої раніше ПДВ-декларації, до якої повинні додаватися додатки, до уточнюючого розрахунку повинні бути додані відповідні додатки, що містять інформацію щодо уточнених показників.

Як же у такому випадку заповнювати додаток 3 і додаток 4 до ПДВ-декларації, якщо в результаті уточнення збільшується сума бюджетного відшкодування, або сума бюджетного відшкодування залишається незмінною?

У випадку виправлення платником податку помилок у рядках поданої раніше декларації з ПДВ, в результаті чого збільшується раніше задекларована сума бюджетного відшкодування (рядок 20.2), у додатку 3 та додатку 4 до декларації, які подаються у складі уточнюючого розрахунку, відображаються вартісні показники (сума збільшення), які відповідають даним з колонки 6 рядка 20.2 уточнюючого розрахунку.

У випадку заповнення уточнюючого розрахунку у разі виправлення помилок, в результаті чого зменшується сума бюджетного відшкодування, кожна конкретна ситуація потребує детального аналізу податкової звітності та наявності інформації щодо повернутої платнику податку суми бюджетного відшкодування, а тому платник податків має можливість звернутись за отриманням індивідуальної податкової консультації в порядку, передбаченому ст. 52 ПКУ з детальним описом ситуації.

Виправлення помилки, допущеної у додатку 3 та/або додатку 4 до декларації, яка не вплинула на суму бюджетного відшкодування (наприклад, неправильно вказані ІПН, звітний податковий період) здійснюється наступним чином:

  • повторюється помилковий запис, вартісні показники сторнуються (показуються зі знаком «-»);
  • наводиться правильний запис щодо операції з виправленими показниками (у тому числі і вартісні дані);
  • підсумковий рядок «Усього» не заповнюється.

У разі виявлення помилки у додатку 4 до раніше поданої декларації в реквізитах банківського рахунку, платник податку зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок, графи 4 та 5 якого повинні мати однакові показники, графа 6 — відповідно нульове значення показника, до якого додати додаток 4, в якому заповнюються виправлені реквізити банківського рахунку, період та задекларована сума бюджетного відшкодування.

Див. роз’яснення ДФС у категорії 101.24 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

 

Виправлення помилок у ПДВшній звітності ми розглядали, зокрема, в матеріалах «Помилки в декларації з ПДВ: алгоритм виправлення» і «Помилки в додатках до декларації з ПДВ: способи виправлення».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»