У разі продажу касового апарату, який відноситься до основного засобу, дохід фізичної особи - підприємця збільшується на суму вартості проданого об'єкта (але не менше залишкової вартості), визначеної відповідно до правил бухгалтерського обліку. Водночас, така фізична особа має право включити до складу витрат залишкову вартість реалізованого об'єкта основних засобів.

На такій позиції наполягають податківці в роз’яснені з категорії 104.04 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua).

При безоплатній передачі придбаного касового апарату (основного засобу), фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат звітного періоду суму залишкової вартості такого об'єкта, яка виникла на кінець місяця, в якому відбувається така передача.

При цьому, у разі безоплатної передачі касового апарату (основного засобу), який був отриманий фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування безкоштовно, така фізична особа зобов'язана включити до складу доходу суму залишкової вартості об'єкта, що безоплатно передається.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»