Київська міська митниця ДФС інформує, що відповідно до Закону № 2473 та Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, затверджене постановою НБУ від 02.01.2019 р. № 3 з 7 лютого 2019 року змінюються порядок переміщення валютних цінностей та банківських металів через митний кордон України фізичними особами.

За новим порядком, фізичні особи, незалежно від статусу резидент/нерезидент, як при в’їзді так і при виїзді з України  зобов’язані задекларувати валюту та банківські метали, які сумарно перевищують еквівалент 10 тис. євро. Тобто, в суму 10 тис. євро входить готівка та банківські метали.

Разом з тим, новим порядком відмінено ряд діючих раніше вимог:

1. підтвердження статусу "резидент/нерезидент";

2. надання резидентами документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках,  квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує еквівалент 10000 євро;

3. норму для нерезидентів вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 тис. євро, лише за умови  письмового декларування цієї готівки під час ввезення її в Україну;

4. надання документів, що підтверджують придбання банківських металів вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет в уповноважених банках та/або Національному банку.

 

7 лютого було введено в дію Закон про валюту. Тож НБУ затвердив й оприлюднив основні постанови, які замінили попередню базу. Розглянути головні положення, важливі для суб’єктів господарювання, можна в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»