Мінінфраструктури розглянуло питання щодо необхідності отримання ліцензії для здійснення перевезень хворих (пацієнтів) до інших медичних закладів (лист від 28.11.2018 р. № 13592/55/10-18).

Так, п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 р. № 222-VIII передбачено, що ліцензуванню підлягає, зокрема, такий вид господарської діяльності як перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом.

Водночас Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затвердженими постановою КМУ від 02.12.2015 р. № 1001, визначено вимоги транспортних засобів, які допускаються до використання під час провадження господарської діяльності.

Мініфраструктури звернуло увагу, що транспортний засіб спеціального призначення (реанімобіль) не може бути засобом провадження господарської діяльності для перевезення пасажирів автобусами та/чи перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення, оскільки його призначення – транспортування пацієнтів.

 

Суб’єктам господарювання – власникам автомобілів можуть бути цікавими матеріли «Службовий автомобіль потрапив у ДТП: бухоблік наслідків (Частина І)» та «Службовий автомобіль потрапив у ДТП: податкові наслідки (Частина ІІ)» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цих та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»