На офіційному веб-порталі ВРУ розміщено Проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси фізичних осіб-підприємців)".

Законопроект розроблено з метою відновлення прав та законних економічних та соціальних інтересів ФОП шляхом удосконалення норм Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП).

Законопроектом вносяться наступні зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон):

  • виключення з платників ЄСВ ФОП, що мають основне місце роботи, де отримують заробітну плату, що дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати (ч. четверта п. 1 ст. 4 Закону);
  • скасування зобов’язання сплати мінімального розміру ЄСВ у разі відсутності діяльності, тобто за місяць, у якому не було отримано доходу/прибутку, сплата внеску здійснюється лише на добровільних засадах (ч. друга п. 1 ст.7 Закону);
  • корекція ставки ЄСВ для ФОП, зокрема, що перебувають на спрощений системі оподаткування, на відсоток який відраховується до інших фондів, крім ПФУ – на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (нова редакція ч. п'ятнадцять та двадцять вісім ст. 8 Закону).

Прийняття нормативного акта дозволить, шляхом удосконалення норм Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та КЗпП, відновити соціальну справедливість, зменшити податкове навантаження на найбільш незахищений прошарок економічно активних громадян - представників малого бізнесу, сприятиме налагодженню партнерських відносин малого бізнесу та держави.

 

Хто та в які строки має подавати підприємницький Звіт із ЄСВ, на які нюанси слід зважати під час його заповнення, читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»