У разі призначення працівника виконуючим обов'язки за вакантною посадою оплата провадиться за цією посадою. Цього вимагає абзац 4 п. 2 роз'яснення Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.1965 р. № 30/39 «Про порядок оплати тимчасового заступництва».

На цю ж норму послався й ВС (Перша судова палата Касаційного цивільного суду) у постанові від 30.01.2019 р. у справі №  755/19954/15-ц.

Справа полягала у суперечці між колишнім працівником і його роботодавцем.

Позивача прийняли на роботу на посаду заступника генерального директора.

Згодом згідно протоколу загальних зборів учасників       його призначили виконуючим обов'язки генерального директора товариства з окладом згідно штатного розкладу. В результаті оплата праці за вказаний період проводилась відповідно до штатного розпису за окладом заступника генерального директора в розмірі 18 500,00 грн, а не окладом генерального директора в розмірі 120 480,00 грн.

Тож позивачу вдалося стягнути з товариства заборгованість із зарплати та компенсацію втрати частини зарплати у зв'язку з порушенням строків її виплати.

 

Про те, як подати звітність із майнових податків за 2019 рік читайте у матеріалах теми газети «Звітність з податку на майно» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»