Митне оформлення ТЗ для особистого користування, за якими не дотримані строки та умови митних режимів транзиту або тимчасового ввезення, здійснюється за умови сплати митних платежів і добровільної сплати до держбюджету коштів у розмірі 500 НМДГ, тобто 8500 грн (п. п. 8, 13 розд. І та п. 2 розд. ІІ Закону № 2612).

При цьому, як зазначають податківці, у громадян, які розмитнюють авто виникають питання щодо того, які дії можуть свідчити про невиконання умов митного режиму тимчасового ввезення та транзиту (ст. ст. 380 та 381 МКУ відповідно).

На думку представників ДФС, про це можуть свідчити, зокрема такі дії щодо автомобіля:

  • не вивезено за межі митної території України в установлені законодавством строки;
  • не поміщено у інший митний режим;
  • переданий іншому громадянину у  володіння, користування або розпорядження;
  • використаний для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні;
  • розукомплектований.

Враховуючи вищезазначене, податківці переконані: якщо громадянин не дотримався умови митних режимів тимчасового ввезення та транзиту, але включно до 23 травня 2018 року сплатив добровільний внесок (8500 грн), при митному оформленні транспортних засобів особистого користування, то він звільняєтесь від  адміністративної відповідальності (штрафів), передбаченої ст. ст. 470, 481 та 485 МКУ за порушення митних правил стосовно транспортного засобу.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Що змінилося для «євробляхерів» із 25 листопада 2018 року" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»