Нещодавно ми говорили про те, що запроваджено Пілотний проект з переведення підприємств на обслуговування через депозитний рахунок 3734, відкритий в ДКСУ на ім’я ДФС (далі — «єдиний рахунок»).

Проте, ДФС замінила проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів».

Реалізація положень наказу сприятиме запровадженню чіткого порядку повернення коштів авансових платежів (передоплати) зарахованих на «єдиний рахунок».

Також проектом пропонуються зміни до Порядку повернення авансових платежів (передоплати) і помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів, зокрема, збільшено термін розгляду заяви платника щодо повернення коштів авансових платежів (передоплати) з «єдиного рахунку» з 5 до 8 робочих днів. Зазначений термін збільшено ураховуючи прогнозоване збільшення об’єму звернень суб’єктів господарювання. Так, наразі для повернення коштів з авансового рахунку платником податків подається заява до митниці ДФС (на сьогодні 26 митниць ДФС), а після 16 квітня 2019 року розгляд таких заяв буде здійснюватися централізовано працівниками одного підрозділу ДФС, до функціональних обов’язків яких належить забезпечення функціонування єдиного рахунку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»