На офіційному веб-порталі Мінсоцполітики розміщено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Проектом акта пропонується внести зміни до Закону, зокрема в частині:

  • визначення територій радіоактивного забруднення, зокрема, зони посиленого радіоекологічного контролю у відповідність до норм Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи";
  • уточнення правового статусу дитини у відповідності до норм Сімейного кодексу України;
  • визначення загальноосвітніх навчальних закладів у відповідності з нормами Закону України "Про загальну середню освіту"; 
  • встановлення надання відпустки постраждалим громадянам в календарних днях як визначено Законом України "Про відпустки", а не в робочих.
  • врегулювання питання стосовно видачі посвідчень постраждалим особам за місцем проживання (реєстрації) особи.

Прийняття проекту акта дозволить, привести норми статей Закону у відповідність до норм діючого законодавства та значною мірою сприятиме врегулюванню існуючих суперечностей у системі соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

 

Працівники, які мають статус постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи 1 або 2 категорії, одночасно належать до учасників бойових дій. Чи можуть вони розраховувати на дві додаткові відпустки окремо за кожною з указаних підстав, дізнавайтесь із матеріалу газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»