До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, з метою оподаткування ПДФО, не включається сума, сплачена будь-якою юридичною або фізособою на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти, за підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище трикратного розміру мінзарплати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи.

Отже, від оподаткування ПДФО і військовим збором звільняється сума за здобуття освіти, підготовку чи перепідготовку, сплачена вітчизняним вищим і професійно-технічним навчальним закладам та має не перевищує 12 519 грн за повний або неповний місяць навчання (3 х 4173 грн) у 2019 році.

Вартість навчання, що перевищує зазначену суму, оподатковується ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5% на загальних підставах.

У податковому розрахунку за формою № 1 ДФ сума, сплачена за навчання, відображається під ознакою доходу " 145".

Зазначена норма передбачена п.п 165.1.21. ПКУ.

ГУ ДФС у Запорізькій області.

 

На практиці виникає чимало запитань щодо надання навчальної відпустки та її оплати, а також оплати проїзду до навчального закладу, якщо він знаходиться в іншому населеному пункті.

Не менш цікаві й обліково-податкові нюанси у випадку, коли навчання оплачує роботодавець. Всі перелічені питання у світлі чинного законодавства розглянуто у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»