Нормами ПКУ не передбачено встановлення форми заяви про застосування пільги. Про це вказали спеціалісти ДФС в роз’яснені з категорії 103.08.03 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.sfs.gov.ua). Тому для забезпечення реалізації платниками податку права на податкову соціальну пільгу платником податку може подаватися заява у довільній формі.

При цьому за зразок при оформленні такої заяви може використовуватись форма заяви, що була встановлена Наказом ДПА України «Щодо затвердження форм заяв і повідомлення з питань отримання (застосування) податкової соціальної пільги, а також порядку інформування платників податку» від 30.09.2003 р. № 461, який втратив чинність.

Оскільки скористатися підвищеним кратно кількості дітей доходом при реалізації права на податкову соціальну пільгу може тільки один з батьків - платників податку, то у заяві потрібно зазначити, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей.

Отже, такі відомості відображаються у заяві про застосування пільги, яка надається платником податку роботодавцю на застосування податкової соціальної пільги.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»