Державна служба статистики надала роз'яснення з питання методології обчислення статистичного показника середньооблікової кількості штатних працівників (далі — СКШП).

Розрахунок зазначеного показника здійснюється відповідно до чинної Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286. Дія цієї Інструкції поширюється на всіх юросіб, а також на ФОП, які використовують найману працю.

Згідно з п. 3.2.6 вказаної Інструкції підприємство, що працювало неповний рік (сезонний характер виробництва або створення після січня, за винятком тих підприємств, які вимушено зупиняли виробництво з ініціативи адміністрації), СКШП за рік визначає шляхом підсумовування зазначеної кількості працівників за всі місяці роботи підприємства і ділення одержаної суми на 12.

Тобто, навіть якщо ФОП зареєструвався у березні 2018 року, то для розрахунку СКШП за період з початку року, а саме за січень - грудень (рік), використовується вищезазначений підхід.

Лист Держстату від 03.01.2019 р. № 15.2-20/7Пі-19.

 

Дані про середню кількість працівників суб’єкти господарювання зазначають у фінансовій, податковій та статистичній звітності, її використовують під час визначення кількості працівників для цілей сплати податків, застосування пільг. Розрахунку цим показникам присвячена тема тижня «Середня кількість працівників»   в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»