ГУ ДФС в Черкаській області в щоденній рубриці: ТОП – 5 основних запитань в ефірінадала відповідь  на запитання; "Чи потрібно декларувати доходи фізособі, яка продала в 2018 році вантажний автомобіль іншій фізособі та сплатила ПДФО під час оформлення договору?".

Оскільки, за нормами ПКУ не підлягає оподаткуванню дохід, отриманий платником від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, то у разі повторного продажу (обміну) вказаних засобів та у разі продажу вантажного автомобіля, отриманий дохід підлягає оподаткуванню.

Тож продавець, який у 2018 році продав вантажне авто іншій фізособі, під час оформлення договору відчуження рухомого майна повинен був самостійно сплатити ПДФО за ставкою 5% та військовий збір за ставкою 1,5% та зобов’язаний до 1 травня 2019 року подати податкову декларацію, де відобразити суму отриманого доходу.

 

Які категорії громадян (непідприємців) мають звітувати про свої доходи за 2018 рік і як їм правильно скласти Декларацію читайте у матеріалі.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»