Представники ДФС наполягають, що для виконання вимог абз. 3 та 4 пп. 140.5.4 ПКУ платнику необхідно визначити чи є здійснена операція контрольованою.

У разі, якщо операція не може бути ідентифікована як контрольована, платник податку повинен:

  • виконати процедуру підтвердження суми витрат за цінами, визначеними за принципом "витягнутої руки" відповідно до ст. 39 ПКУ, і у разі, якщо ціна придбання товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг перевищує їх ціну, визначену за принципом "витягнутої руки", здійснити коригування фінрезультату до оподаткування на розмір різниці між вартістю придбання та вартістю, визначеною виходячи з рівня цін, визначеної за принципом "витягнутої руки";

або

  • здійснити коригування фінрезультату до оподаткування на суму 30 % вартості товарів, у тому числі необоротних активів, робіт та послуг.

Якщо платники податку впродовж 2018 року, здійснювали операції з придбання товарів, необоротних активів, робіт та послуг у нерезидентів за переліками, затвердженими постановами № 1045 та № 480, то вони мають відобразити позитивне коригування об'єкта оподаткування у додатку РІ до декларації з податку на прибуток за 2018 рік.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "30%-ве коригування фінрезультату за придбаннями в нерезидентів – лише за результатами року" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»